آموزش آنلاين زبان انگليسي


همه‌ي زبان‌آموزان علاوه بر آموزش آنلاين زبان انگليسي از تاثير بالاي تماشاي فيلم و سريال زبان‌اصلي براي يادگيري زبان انگليسي آگاه هستند. تماشاي فيلم و سريال علاوه ‌بر تقويت مهارت‌هاي شنيداري، براي يادگيري واژگان زبان انگليسي، اصطلاحات و لهجه‌هاي مختلف نيز مفيد است. همچنين باعث مي‌شود آموزش سرگرم کننده و لذت‌بخش باشد و با فرهنگ کشورهاي مختلف آشنا مي‌شويد  . در نظر داشته باشيد که انتخاب فيلم مناسب و روش صحيح تماشاي آن، تاثير زيادي بر ميزان يادگيري زبان انگليسي شما دارد. براي انتخاب فيلم مناسب به سطح زبان انگليسي خودتان توجه کنيد. اگر در سطح مبتدي زبان انگليسي مي‌دانيد، از فيلم‌هاي ساده‌تر و انيميشن‌ها شروع کنيد. فيلم‌ها را حداقل دو بار با زيرنويس و بدون زيرنويس تماشا کنيد و به نحوه‌ي تلفظ واژه‌ها توجه داشته باشيد. سعي کنيد تفاوت ميان زبان نوشتاري و گفتاري را درک کنيد و اصطلاحات عاميانه زبان انگليسي را که فقط در زبان گفتار به کار مي‌روند، ياد بگيريد . اگر در آغاز بسياري از واژه‌ها و جملات فيلم را درک نمي‌کنيد يا از جريان فيلم عقب مي‌مانيد، دل‌سرد نشويد. حتي در صورت درک ناقص جريان فيلم نيز به صورت ناخودآگاه از فيلم تاثير خواهيد گرفت. به مرور زمان و با تمرين بيشتر، به راحتي مي‌توانيد با فيلم همراه شويد و از آن لذت ببريد. در اين مقاله از مجله‌ي دياکو، برخي از فيلم‌هاي مناسب براي يادگيري زبان انگليسي که در سال‌هاي اخير اکران شده و مورد استقبال قرار گرفته‌اند را معرفي مي‌کنيم.


کتاب سبز


کتاب سبز در ژانر زندگي‌نامه زبان انگليسي، کمدي و درام يکي از 250 فيلم برتر تاريخ سينماست و با واکنش مثبت بسياري از منتقدان رو‌به‌رو شده است. اين فيلم با زمان 2 ساعت و ده دقيقه، برنده‌ي سه جايزه‌ي اسکار (از جمله بهترين فيلم سال 2019) و بيش از 50 جايزه‌ي ديگر شده است. داستان فيلم درباره‌ي يک محافظ ايتاليايي-‌آمريکايي است که مسئول مراقبت از يک موسيقي‌دان موفق سياه‌پوست (Don Shirley) مي‌شود که براي اجراي برنامه به سمت ايالت‌هاي جنوبي آمريکا مي‌رود. برخورد نژادپرستانه با سياه‌پوستان در اواسط قرن بيستم، به‌ويژه در مناطق جنوبي آمريکا، به خوبي مفهوم نژاد و طبقه‌هاي اجتماعي را براي تماشاگر به تصوير مي‌کشد. کتاب سبز نام کتابچه‌اي راهنماست که براي مسافرت سياه‌پوستان آمريکايي-آفريقايي منتشر شده است. فضاي کمدي، بازي‌هاي بسيار زيبا و روان به همراه فيلم‌نامه‌اي قوي و تاريخي، اين فيلم را به گزينه‌اي لذت‌بخش براي تماشا تبديل کرده است. دو شخصيت اصلي فيلم، يکي با لهجه‌ي مهاجران ايتاليايي و يکي با لهجه‌ي آمريکايي، در مورد گستره‌ي وسيعي از موضوعات صحبت مي‌کنند. اين فيلم پر از واژه‌ها و جملاتي به زبان انگليسي است که بسيار کاربردي بوده و شما را با فرهنگ زباني اقشار مختلف اجتماعي آشنا مي‌کند. فضاي فيلم جذاب است، به راحتي با شخصيت‌ها همراه مي‌شويد و فهم جملات زبان انگليسيآن به آساني امکان‌پذير است. اگر تاکنون اين فيلم را تماشا نکرده‌ايد، آن را از دست ندهيد.


يخ بر روي آتش


يخ برروي آتش يک فيلم مستند درباره‌ي تغييرات آب و هوايي است که توسط شبکه‌ي HBO تهيه شده است. اين فيلم مستند يک ساعت و بيست و هشت دقيقه‌اي که در "جشنواره‌ي فيلم کن (Cannes Film Festival)" تحسين شده، توسط "لئوناردو دي‌کاپريو (Leonardo DiCaprio)" روايت مي‌شود. موضوع فيلم تغييرات آب و هوايي، گرمايش زمين و احتمال انقراض‌هاي جمعي ناشي از آن است. در اين مستند دلايل افزوده شدن مقادير کربن در اتمسفر، راهکارهاي کاهش آن و دستاوردهاي دانشمندان در اين زمينه بررسي شده است. روايت فيلم بسيار واضح است و با تماشاي آن با واژه‌ها و عبارت‌هاي زبان انگليسيمربوط به گرمايش زمين آشنا مي‌شويد. موضوعي که بسيار پرکاربرد است و در آزمون‌هاي مختلف زبان انگليسي از آن استفاده مي‌شود. صحنه‌هاي زيبا، گرافيک جذاب و به‌روز بودن از نظر علمي، تماشاي اين مستند را لذت‌بخش مي‌کند.


حلقه ي گمشده


حلقه‌ي گمشده يک انيميشن زيباي خانوادگي در ژانر کمدي و ماجراجويي است که با زمان يک ساعت و 34 دقيقه و با تکنيک استاپ موشن (Stop motion) ساخته شده است. موضوع اين انيميشن سرگذشت يک ماجراجوي شجاع است که در جستجوي موجودات افسانه‌اي همچون Bigfoot يا Sasquatch و Yeti مي‌باشد. اين فيلم از لحاظ بصري و رنگ‌آميزي جزو بهترين فيلم‌هاي استوديوي فيلم‌سازي "LAIKA" بوده و براي تمام سنين بامزه و جذاب خواهد بود. در اين فيلم شخصيت‌ها به طور واضح و شمرده صحبت مي‌کنند و جملات زبان انگليسيبه راحتي قابل فهم هستند. همچنين با داشتن لهجه‌هاي زبان انگليسيو آمريکايي، پر از اصطلاحات و واژه‌هاي بريتانيايي است. اگر به ماجراجويي علاقه داريد اين فيلم را براي تقويت زبان انگليسي خود حتماً تماشا کنيد.هر ساله صدها فيلم در ژانرهاي متفاوت ساخته و روانه‌ي بازار مي‌شوند. زبان‌آموزان به راحتي مي‌توانند با توجه به علاقه و نياز خود از آن‌ها استفاده کنند. فيلم‌هايي که هرکدام با موضوع و لهجه‌هاي متفاوت، دريچه‌اي وسيع از واژگان زبان انگليسي، اصطلاحات و فرهنگ‌هاي متفاوت را به شما عرضه مي‌کنند.


ن کوچک


ن کوچک، يک فيلم آمريکايي به نويسندگي و کارگرداني گرتا گرويگ است که در سال 2019 اکران شد. فيلم‌نامه اين فيلم بر اساس رماني به همين نام نوشته لوييزا مي الکات نوشته شده‌ است. مريل استريپ، سورشا رونان، اما واتسون، تيموتي شالامي، فلورنس پيو، لورا درن، جيمز نورتون، لويي گارل، باب ادنکيرک و کريس کوپر بازيگران فيلم هستند. داستان اين فيلم ، درباره چهار خواهر به نام‌هاي: مگ، جو، بت و ايمي است که هر يک ويژگي‌هاي خاص خود را دارند و در زمان جنگ در خانه‌اي قديمي زندگي مي‌کنند. پدر آنها به جنگ رفته و اين چهار خواهر همراه با مادر خود با مشکلاتي دست و پنجه نرم مي‌کنند و زندگي ساده اما شادي دارند.اين فيلم با تحسين جهاني منتقدان همراه بود  و در زمينه تيم بازيگري و کارگرداني ستايش شد.  بنياد فيلم آمريکا، ن کوچک را يکي از ده فيلم برتر سال 2019 معرفي کرد.  فيلم ن کوچک فيلم مفرحي است که علاوه بر سرگرم شدن مي توان با تماشاي آن با کلمات و اصطلاحات جديد زبان انگليسي و متنوع نيز آشنا شد و از اين کلمات و اصطلاحات در ساخت جمله براي برقراري مکالمه و يا نوشتن متن زبان انگليسي يا مطلبي استفاده نمود. همچنين کتاب اين فيلم نيز به صورت pdf در دانلود سنتر دياکو موجود مي باشد. ميتوانيد با کليک آن  را دانلود کنيد.


ستاره‌اي متولد شده است


ستاره‌‌اي متولد شده است، يک فيلم آمريکايي موزيکال، رمانتيک و درام به کارگرداني بردلي کوپر است که در 5 اکتبر 2018 از سوي برادران وارنر منتشر شد. از بازيگران آن مي‌توان به بردلي کوپر و ليدي گاگا اشاره کرد. در اين فيلم ليدي گاگا قطعه‌اي را اجرا کرد که پيش از آن رونمايي نشده بود.داستان فيلم درباره ي جکسون (بردلي کوپر) خواننده مشهوري است که از مشکل اعتياد به الکل و مواد مخدر رنج مي‌برد. او در يک کافه با خواننده گمنامي به نام آلي (ليدي گاگا) آشنا مي‌شود و او را تشويق مي‌کند که به عنوان ترانه ساز و خواننده همراه با او همراهي کند. آلي ابتدا از اين کار سرباز مي‌زند ولي به مرور تشويق مي‌شود و در مدتي کوتاه به خواننده اي بسيار معروف بدل مي‌شود.علاقمندان به فيلم هاي موزيکال مي توانند در کنار لذت بردن از تماشاي فيلم و شنيدن قطعات موزيکال آن سرعت خواندن و شنيدن زبان انگليسيخود را افزايش دهند ، دايره لغات خود را گسترش دهند و تشخيص کلمات و گرامر زبان انگليسي خود را بهبود بخشند.در آخر ميتوانيد با شرکت در دوره هاي آموزش آنلاين زبان انگليسي Diako.ir در آموزشگاه زبان انگليسي دياکو با ما همراه باشيد.


 


 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

Andre Jonathan ايران سايت gashtenavid نمايندگي تعميرات لوازم خانگي بروبچ Missy Casey Justin